Pytania i odpowiedzi

Ile kosztują implanty? Czy leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem?

Zapraszamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami, z jakimi kierują się do Stomki nasi Pacjenci.

Tak w gabinetach Stomka przyjmuje także dentysta dziecięcy – pedodonta, dr Beata Kolondra – Mazgdaj. Więcej informacji pod numerem: 502-122-129. Zapraszamy!

Tak, w gabinetach Stomka wykonujemy implanty stomatologiczne. Na wszystkie pytania dotyczące implantów chętnie odpowiemy telefonicznie pod numerem: 502-122-129.

Tak, w Stomce przyjmuje chirurg stomatolog.

Tak, w gabinecie Stomka przyjmuje periodontolog – dr Jacek Żurek.

W Stomce leczenie kanałowe zęba odbywa się z użyciem mikroskopu. Koszt leczenia kanałowego jest uzależniony od wielu czynników. Najniższy koszt to 620 zł.

Leczenie kanałowe zęba to zazwyczaj dwie wizyty. W indywidualnych, trudniejszych przypadkach czas leczenia może być dłuższy.

Tak, w Stomce wykonujemy zabiegi higienizacji oraz wybielania zębów. Na wszelkie pytania dotyczące wybielania zębów chętnie odpowiemy telefonicznie pod numerem: 502-122-129.

Wybielanie zębów to koszt 800 złotych. W Stomka preferujemy wybielanie nakładkowe.

Tak, w gabinetach Stomka leczymy bez bólu. Na wszystkie pytania dotyczące leczenia chętnie odpowiemy telefonicznie pod numerem: 502-122-129.

Tak, w gabinetach Stomka każde leczenie kanałowe zęba odbywa się z użyciem mikroskopu stomatologicznego, co jest gwarancją precyzji oraz skuteczności leczenia. Na wszystkie pytania dotyczące leczenia chętnie odpowiemy telefonicznie pod numerem: 502-122-129.

Tak, gabinety Stomka są wyposażone w tomograf stomatologiczny. Diagnostyka z wykorzystaniem tomografii komputerowej 3D ma zastosowanie, gdy stomatolog potrzebuje uzyskać dokładny obraz uzębienia i kości szczęki oraz żuchwy. Zapraszamy do kontaktu: 502-122-129.

Ból po leczeniu kanałowym to kwestia indywidualna. Ząb po leczeniu kanałowym zazwyczaj nie boli. Może się jednak zdarzyć, że Pacjent będzie odczuwał tkliwość zęba nawet do trzech miesięcy. Jest to uzależnione od stanu chorobowego, z jakim Pacjent zgłosił się do leczenia. Przewlekły stan chorobowy może skutkować dłuższymi dolegliwościami po leczeniu kanałowym.

Tak, usunięcie ósemki w Stomce jest możliwe. O ile usunięcie górnych ósemek należy do szybkich zabiegów, o tyle usunięcie dolnej ósemki jest już bardziej skomplikowane. Wówczas koszt usunięcia ósemki to minimum 600 złotych.

Licówka to porcelanowy „płatek” doklejony z przodu zęba. Licówka koryguje kształt i kolor zęba. W Stomce wykonujemy licówki. Zapraszamy do kontaktu: 502-122-129.

Tak, implanty stomatologiczne są bezpieczne. Nie ma możliwości uczulenia na implanty, ponieważ są one wykonane z tytanu.

W Stomce stosujemy implanty premium – szwajcarskiej firmy Thommen.

Tak, przyczyną krwawiących dziąseł jest zazwyczaj stan zapalny spowodowany osadem, który zalega na zębach. W tym przypadku można udać się także do higienistki stomatologicznej w celu dokładnego czyszczenia zębów oraz instruktażu higieny. Zapraszamy!

Tak, podcięcie wędzidełka jest wykonywane w Stomce. Zapraszamy!

Wybielanie zębów nie jest szkodliwe. W Stomce preferujemy wybielanie nakładkowe.

Sam proces integracji implantu z kością jest procesem długotrwałym (od 2 do 3 miesięcy). W Stomce dbamy o komfort Pacjentów i podczas leczenia wykorzystujemy błonę CGF, która znacznie przyspiesza gojenie się ran, co przekłada się na komfort Pacjenta. Zapraszamy!

W Stomce stosujemy praktykę dwuetapowego wszepiania i odbudowy zęba na implantach. Pierwszy etap to wszczepienie implantu i wygojenie go. Następnie: wykonanie korony, która jest umiejscowiona na implancie. Więcej informacji chętnie udzielimy pod numerem telefonu: 502-122-129. Zapraszamy!

Proces wszczepiania implantów jest bezbolesny. Cały proces odbywa się w znieczuleniu.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zapewnia pełną precyzję oraz skuteczność leczenia. Mikroskop używany w gabinecie Stomka pozwala na obserwację pola zabiegowego powiększonego nawet 20 razy w stosunku do rozmiaru rzeczywistego.

Czas oczekiwania na protezę stomatologiczną jest uzależniony od wielu czynników – zazwyczaj jest to okres od 2 do 4 tygodni.

Tak, po zabiegu chirurgicznym można otrzymać zwolnienie lekarskie.

Tak, gabinet Stomka w Tarnowskich Górach jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zapraszamy!

Nie, gabinety Stomka w weekendy pozostają zamknięte.

Tak, w gabinecie Stomka można płacić w systemie ratalnym. Korzystamy z programu MediRaty. Więcej informacji chętnie udzielimy pod numerem telefonu: 502-122-129. Zapraszamy.

Tak, w gabinecie Stomka można płacić kartą.

W gabinecie Stomka w Tarnowskich Górach wykonujemy licówki. Koszt wykonania licówek jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników. W celu ustalenia ceny prosimy o kontakt: 502-122-129.

Pytania i odpowiedzi: implanty
Pytania i odpowiedzi: mikroskop stomatologiczny
Pytania i odpowiedzi: leczenie kanałowe pod mikroskopem
Pytania i odpowiedzi: protetyka